Podopieczni

Wiktoria, 9 lat z Rzymówki

Wiktoria cierpi na lekooporną padaczkę, małogłowie, mózgowe porażenie dziecięce oraz wrodzoną wadę mózgu. Badanie MRI głowy wykazało heterotopię podwyściółkową oraz torbiel pajęczynówki, która uciska prawe wzgórze i płat ciała modzelowatego. Rozwój Wiktorii jest opóźniony, mówi tylko pojedyncze słowa.

Wiktoria urodziła się 3 stycznia 2015 roku jako zdrowa dziewczynka, jednak po kilku miesiącach zaczęła doświadczać pierwszych napadów padaczkowych, które trwają do dziś. Z każdym rokiem napady zmieniają swój charakter, co utrudnia leczenie i rozwój naszej córki.

Obecnie Wiktoria zmaga się z lekooporną padaczką związaną z wrodzoną wadą mózgu, mózgowym porażeniem dziecięcym, małogłowiem, wadą wzroku (astygmatyzmem) oraz niedoczynnością tarczycy. Przeszła operację wszczepienia stymulatora nerwu błędnego oraz badanie genetyczne WES, które wykryło mutację genu CHD5. Obecnie nie chodzi i jest dzieckiem leżącym, porusza się na specjalistycznym wózku inwalidzkim. Pomimo trudności, jest radosna i uśmiechnięta. Uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Komunikacja z nią jest bardzo trudna, ponieważ nie mówi i nie potrafi pokazywać gestów dłonią. Wiktoria jest pod stałą opieką specjalistów i wymaga regularnych ćwiczeń oraz sprzętów rehabilitacyjnych, które pomagają jej funkcjonować.

Zakupiony sprzęt pomoże Wiktorii w codziennym funkcjonowaniu oraz zapewni jej większe poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Pomoże również spowolnić postęp choroby.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie, przede wszystkim na zakup niezbędnych sprzętów rehabilitacyjnych.

Jeśli chcesz wesprzeć Wiktorie, przekaż darowiznę:

Wykonaj przelew na nasz rachunek bankowy:
Jeśli chcesz wesprzeć Wiktorie, przekaż darowiznę:
Odbiorca: Fundacja Plon Serca
ul. Nasienna 6 59-220 Legnica
Numer rachunku odbiorcy w PLN:
ING Bank Śląski, nr 45 1050 1575 1000 0090 3144 3410
Tytuł: Darowizna dla Wiktorii 

Scroll to Top