Podopieczni

Piotruś, 5 latek z Brennika 

Piotruś to czteroletni chłopiec, który w 2022 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego stracił paluszki lewej rączki. Jedyne, co pozostało, to mały, piąty paluszek, który doznał najmniejszego uszkodzenia.

Po wypadku Piotruś przeszedł dwa bardzo skomplikowane zabiegi pod narkozą, mające na celu ratowanie jego rączki. Pierwszy zabieg polegał na dokładnym oczyszczeniu rany. Kiedy lekarze byli pewni, że rana jest dobrze oczyszczona i nie ma zakażenia, chłopiec przeszedł trudną operację przeszczepienia skóry. Wykonano duży przeszczep skóry z przedramienia, wraz z unerwieniem, aby uzupełnić duży ubytek na rączce. Niestety, ponieważ obszar skóry do przeszczepu był tak duży, Piotrusiowi pobrano dodatkowy płat skóry z uda.

W związku z dalszym leczeniem Piotrusia i jego rehabilitacją potrzebne są duże środki finansowe. Jedynym żywicielem rodziny jest tata Piotrusia, podczas gdy mama do tej pory sprawowała opiekę nad synem i nie pracowała. Piotruś miał od września iść do przedszkola, a mama planowała wrócić do pracy. Niestety, wypadek pokrzyżował te plany. Sytuację dodatkowo utrudnia rosnący koszt życia codziennego oraz spłata dużego kredytu na dom. Rodzina zmaga się z brakiem środków na częste dojazdy do szpitala (około 650 km w obie strony) oraz koszty związane z leczeniem i rehabilitacją Piotrusia.

Piotruś i jego rodzina potrzebują Waszej pomocy!

Jeśli chcesz wesprzeć Piotrusia, przekaż darowiznę:

Wykonaj przelew na nasz rachunek bankowy:
Odbiorca: Fundacja Plon Serca
ul. Nasienna 6 59-220 Legnica
Numer rachunku odbiorcy w PLN:
ING Bank Śląski, nr 45 1050 1575 1000 0090 3144 3410
Tytuł: Darowizna dla Piotrusia 

Scroll to Top