Podopieczni

Lenka, 8 lat z Krotoszyc

Jeszcze przed narodzinami Lenki, badania prenatalne wykazały nieprawidłowości w wielkości jej główki. Podczas gdy dla większości kobiet ciąża jest okresem radości i oczekiwania, dla rodziców Lenki była to chwila pełna lęku i niepewności. Jeden z lekarzy stwierdził, że to tylko wada kosmetyczna.

Dzień narodzin Lenki przyniósł potwierdzenie – nigdy nie będzie zdrowym dzieckiem. Małogłowie okazało się poważnym schorzeniem genetycznym. Kolejna diagnoza neurologa była równie przerażająca – dziecięce porażenie mózgowe.

Od urodzenia Lenka jest intensywnie rehabilitowana niemal codziennie. Współpracuje z wieloma specjalistami, takimi jak neurochirurg, neurolog, ortopeda i logopeda. W miarę możliwości wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne. W jej codziennym życiu używa wielu sprzętów ortopedycznych i rehabilitacyjnych, które pomagają jej stopniowo się rozwijać. Lenka przeszła operację z powodu podwichnięcia biodra, wynikającego ze wzmożonego napięcia mięśniowego.

Lenka nie potrafi samodzielnie chodzić ani mówić. Potrzebuje stałej pomocy przy codziennych czynnościach. Mimo to, jest dzieckiem pełnym radości i uśmiechu.
Aby Lenka mogła się rozwijać i robić postępy, potrzebuje regularnej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne oraz sprzętu ortopedycznego. Niestety, koszty związane z jej leczeniem i rehabilitacją przekraczają możliwości finansowe jej rodziców.

Rodzice Lenki – Agnieszka i Adam – proszą o Wasze wsparcie. Każda, nawet najmniejsza, wpłata może pomóc Lence w robieniu kolejnych kroków na drodze do lepszego zdrowia i przyszłości. Dzięki Waszej pomocy, Lenka ma szansę na poprawę swojego stanu.

Jeśli chcesz wesprzeć Lenkę, przekaż darowiznę:
Wykonaj przelew na nasz rachunek bankowy:
Odbiorca: Fundacja Plon Serca
ul. Nasienna 6 59-220 Legnica
Numer rachunku odbiorcy w PLN:
ING Bank Śląski, nr 45 1050 1575 1000 0090 3144 3410
Tytuł: Darowizna dla Lenki 

Scroll to Top