Zbieramy Plony naszych dobrych Serc

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi

Jan Paweł II

Medycyna w ostatnich dekadach poczyniła ogromne postępy, jednak nadal nie wszystkich stać, by w razie choroby z tych dobrodziejstw skorzystać. W czasach, gdy społeczeństwo w ogólnym wymiarze bogaci się, wciąż jest wiele osób 89 potrzebujących wsparcia.

Od 30 lat istnienia spółek Grupy Osadkowski niezwykle ważne było dla nas bezpieczeństwo i wsparcie naszych najbliższych, przyjaciół, rodziny, sąsiadów,naszego lokalnego, rolniczego środowiska. Świadomi, że praca to nie wszystko,działaliśmy bezinteresownie i zawsze byliśmy otwarci na Państwa potrzeby.

Natchnieni i zainspirowani wieloma charytatywnymi działaniami, postanowiliśmy rozwijać się w tym kierunku systematycznie.

Chociaż od chwili powołania przez firmę Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o. Fun-dacji „Plon Serca” minęło dopiero nieco ponad dwa lata, ma ona już na swoim koncie kilka wspaniałych inicjatyw

Podopieczni

Lenka – podopieczną Fundacji jest między innymi mała Lenka, która przyszła na świat z bagażem wielu chorób. Piękna, uśmiechnięta dziewczynka wymaga ciągłe-go leczenia i rehabilitacji. Koszty są tak duże, że rodzice dziecka nie byliby w stanie ich ponieść.

Michał – los nie sprzyjał również Michałowi. Młody, sprawny człowiek uległ po-ważnemu wypadkowi motocyklowemu. Jak sam mówi, czuwał nad nim Anioł Stróż,a dzięki Bogu, rodzicom, rodzeństwu, rodzinie, przyjaciołom i sile woli powoli pod-nosi się i zmierza ku coraz większej sprawności. Mimo poważnych uszkodzeń ciała,mimo bólu i ograniczeń walczy i z wielką determinacją przechodzi rehabilitację. Byjednak mógł powrócić do normalnego życia, do pracy i sportu, który był jego pasją,niezbędna jest proteza nogi.

Oleg – Kolejnym małym człowiekiem, dla którego „Plon Serca” jest szansą na nowe na-rodziny, jest Oleg. Chłopiec przyszedł na świat z zespołem wielu wad genetycznych i przez 4 lata nie mówił, nie chodził, nie sygnalizował swoich potrzeb. Wyobraźmy sobie, jaka radość zapanujew domu Olega, gdy chłopiec – skazywany dotąd na bez-wolną wegetację – pewnego dnia nie tylko podejdzie doswoich rodziców, ale również powie: „Mamo, tato, ko-cham Was”

Każdy z nas może dać od siebie nie tylko pieniądze.Jeszcze przed formalnym zarejestrowaniem Fundacji pracownicy firmy Osadowski-Cebulski brali udział w wielui nicjatywach, często
w biegach charytatywnych, aby wes-przeć inne fundacje.Zainspirowani sukcesem, jaki dają biegi charytatywne,Lenka oraz możliwością owocnej pomocy i integracji firma Osadkowski-Cebulski oraz Fundacja „Plon Serca” zorganizowali swój własny bieg w Legnicy, który okazał się wielkim wydarzeniem

CHARYTATYWNY BIEG PLON SERCA W LICZBACH

Jedną z wielu tegorocznych inicjatyw było zaangażowanie się w naszą pierwszą publiczną zbiórkę (wspólnie z Sołectwem Krotoszyce), podczas której zebrano 14 000 zł na sprzęt rehabilitacyjny dla 3-letniej mieszkanki Krotoszyc – wspomnianej wcześniej Lenki.

W Specjalistycznym Szpitalu Klinicznym w Legnicy na oddziale chirurgii i pediatrii dziecięcej „Plon Serca” uczestniczył w Teatrze za Jeden Uśmiech, po którym obdarowywał chore dzieci oraz zaopatrzył świetlicę szkolną w upominki uzbierane przez pracowników firmy Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o.

Co roku bierzemy udział w akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, spełniając życzenia zawarte w listach do Mikołaja. W tym roku gościliśmy 17 mieszkańców Domu Dziecka w Golance, a nasz etatowy św. Mikołaj obdarował dzieci prezentami świątecznymi.

Wszystko, co dobre, nie mogłoby się zdarzyć bez ludzi bezinteresownie wspierających „Plon Serca”, a przecież Ty, my, oni – każdy z nas ma swoje problemy, z którymi czasami się trudno uporać.

Dziękujemy za wsparcie w każdej formie, zaangażowanie, poświęcony czas, uśmiech i energię.
Pamiętajmy o sobie wzajemnie.
Już teraz zachęcamy do udziału w 2. Charytatywnym
Biegu Plon Serca we wrześniu bieżącego roku

Jeśli chcesz pomagać i czujesz podobnie, możesz również dołączyć do „Plonu Serca”. Jeśli masz jakiś pomysł,
chcesz zostać wolontariuszem – zgłoś się do nas. Jeśli
możesz wesprzeć nas finansowo, uczyń to:

fundacja@plonserca.pl
Fundacja Plon Serca

ING BANK ŚLĄSKI S.A.
Nr konta: 45 1050 1575 1000 0090 3144 3410
Tytuł: Darowizna lub imię i nazwisko podopiecznego
Adres: ul. Nasienna 6, 59-220 Legnica

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej..

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij